Certyfikat „Mądre żywienie zdrowe pokolenie” dla gimnazjum w Szczawnicy.

Fot. 2014.03.12 12:47 / news / czytano 2425 / opinie 0

Publiczne Gimnazjum w Szczawnicy otrzymało certyfikat za podjęte działania w ramach realizacji programu „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie”.

Działania miały na celu promowanie  zdrowego i aktywnego trybu życia oraz kształtowania u młodzieży prawidłowych nawyków żywieniowych. W ramach realizacji programu młodzież naszej szkoły miała również możliwość udziału w badaniach antropometrycznych prowadzonych przez dietetyka z Polskiego Towarzystwa Dietetyki.
 
Uczniowie gimnazjum przez cały rok szkolny biorą ponadto udział w programie „Trzymaj Formę”, „Żyj smacznie i zdrowo” oraz w wielu akcjach promujących prawidłowe odżywianie i aktywny tryb życia, biorą udział w zawodach sportowych, pozalekcyjnych zajęciach sportowych, wycieczkach z PTTK, jak również sami realizują projekty „Twoje zdrowie w twoich rękach”, Palenie jest słabe”, wykonują gazetki na powyższą tematykę.
 
W ramach promowania zdrowego odżywiania w sklepiku szkolnym, szkoła wzięła udział w dwóch konkursach - ogólnopolski konkurs organizowany przez Bank Ochrony Środowiska – wykonanie projektu „Tak wiele za tak niewiele” oraz konkurs kuratoryjny „Dobrze żyć – zdrowym być”.
 
Mamy nadzieję, że udział i realizacja tych projektów przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i zachęci do aktywnego trybu życia naszą młodzież.
 
Autor: Dorota Cebula
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij