Dzień Otwarty w CKiW OHP w Szczawnicy

Fot. CKiW Szczawnica 2016.04.30 16:48 / news / czytano 2699 / opinie 0

W czwartek 28 kwietnia Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy oraz Pienińska Szkoła Zawodowa w Szczawnicy zorganizowały Dni Otwarte pod hasłem „ Żyj smacznie i zdrowo”.

Do udziału w tym wydarzeniu została zaproszona młodzież wraz z opiekunami z pobliskich gimnazjów. Organizacja takiego dnia stała się już tradycją w naszej placówce. To znakomita okazja do zaprezentowania dorobku i oferty Centrum, a także promocji w środowisku lokalnym.

Mieliśmy przyjemność gościć gimnazjalistów z gimnazjum w Tylmanowej, Szczawnicy i Krościenka n/D. Przybyli oni aby zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną i wychowawczą. Młodzież wraz z opiekunami została przywitana przez dyrekcję szkoły i zaproszona na aulę.

Program Dni Otwartych obfitował w wiele atrakcji. Pierwszym punktem spotkania była przygotowana prezentacja multimedialna dotycząca zdrowego żywienia. Młodzież mogła dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat zasad odżywiania. Po prezentacji miały miejsce występy sceniczne przygotowane przez wychowanków Centrum. Mogliśmy posłuchać pięknych wierszy Jana Polaczyka, z góralską nutą w tle, a także obejrzeć kabaret z repertuaru Marcina Dańca. Przybyli goście mogli podziwić zorganizowaną wystawę fotograficzną, która przybliżała działalność i osiągnięcia naszego Centrum. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także wystawa naszych prac plastycznych a także prezentacja nakrycia stołu okolicznościowego, który zdobył I miejsce w międzyszkolnym konkursie szkół zawodowych powiatu nowotarskiego. Jednak największą ciekawość wzbudziły warsztaty rzeźbienia w owocach i warzywach- czyli carving. Podczas tych zajęć można było wyczarować z marchwi piękne róże, z ogórków – liście, z porów – astry, a z jabłek - łabędzie. Zajęcia z carvingu były z pewnością bardzo interesujące i inspirujące. Również nie brakowało chętnych do nauki dekoracyjnego układania serwetek.

Kolejnym etapem programu było zwiedzanie warsztatów szkoleniowych praktycznej nauki zawodu, gdzie zorganizowano dla młodzieży różnorodne konkursy zawodowe pod czujnym okiem instruktorów. Podsumowaniem spotkania było wspólne spotkanie przy grillu, gdzie wręczono nagrody- niespodzianki, dla zwycięzców przeprowadzonych konkursów. Następnie nasi goście mogli spróbować zdrowych i smacznych potraw, takich jak warzywny kociołek, moskole a także naturalne ziołowe herbaty. Obecni na dniach otwartych byli zadowoleni z formy prezentowania oferty naszej placówki oraz atmosfery, jaka u nas panuje.

Mamy nadzieję, że przybyli gimnazjaliści skorzystają niebawem z propozycji edukacyjnej naszej placówki.

Autor: Katarzyna Mastalska
Źródło: CKiW Szczawnica
Zdjęcia: CKiW Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij