Odfrankowienie kredytu - od czego zacząć? (art. sponsorowany)

Fot. 2020.11.10 20:28 / news / czytano 146 / opinie 0

Nie musisz męczyć się z kredytem frankowym do końca spłaty. Dowiedz się, jak sprawnie odfrankować swój kredyt.

Jeszcze w 2008 roku kredyty we frankach były świetnym rozwiązaniem dla osób, które liczyły na spłacanie mniejszych rat bądź nie miały możliwości wzięcia kredytu w złotówkach.  Banki chwaliły kredyty frankowe, argumentując to stabilnością, bezpieczeństwem i korzystnym oprocentowaniem. Niestety, czas przyniósł gwałtowne zmiany w kursie i wiele kłopotów. Dziś wielu kredytobiorców jest winnych bankowi więcej, niż wynosiła pożyczona kwota. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Dowiadując się więcej o odfrankowaniu kredytów i korzystając z radcy prawnego specjalizującego się w kredytach frankowych.

Odfrankowanie kredytu 
By odfrankować kredyt sąd musi uznać, że umowa bankowa ma zapisy, które noszą znamiona klauzul niedozwolonych. Można do nich zaliczyć między innymi: uprawnienia banku do jednostronnego ustalania kursu waluty, przez co kredytobiorca musi spłacać wyższą kwotę kredytu niż ta udzielona. Skutkuje to tym, że frankowicz nie tylko nie wie, jaka jest wysokość całej spłaty kredytu, ale także i poszczególnych rat. To wprowadza ogrom niedogodności do jego życia, jak i jest przyczyną wielu problemów finansowych. Wspomniana sytuacja jest także sprzeczna z przepisami prawa.

Gdy okazuje się, że klauzule indeksacyjne są nieważne można odfrankować kredyt i usunąć z umowy wszystkie niedozwolone postanowienia. Dzięki temu kredytobiorca może liczyć na zmniejszenie aktualnych rat, a także uzyskanie zwrotu wszystkich nadpłaconych rat, a także spreadów.

Pomoc specjalisty
By odfrankować kredyt warto zdecydować się na pomoc specjalisty. Radca prawny, który zajmuje się kredytami frankowymi, sprawi, że cały proces odfrankowania kredytu pójdzie gładko. Zadba o wszystkie najważniejsze formalności, w tym: skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów, sprawdzenie najważniejszych informacji, co do umów, obliczenie kwoty roszczenia, a także reprezentowania w sądzie. Właściwe przygotowanie pozwu i dokumentacji zwiększa szansę na wygranie sprawy już w 1 instancji — a to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także i czasu. Warto powierzyć to zadanie specjaliście.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij