Kolejne pokoleniowe spotkanie przy szachach

Fot. Bożena Soliwoda 2016.06.20 09:05 / news / czytano 1996 / opinie 0

16 czerwca 2016 w Pensjonacie u Gerwazego w Krościenku n. D. miało miejsce kolejne pokoleniowe spotkanie sportowe. Zajęcia szachowe finansowane są w ramach konkursu grantowego „FIO – Małopolska Lokalnie 2015”. 


Seniorzy zmierzyli się z uczniami krościeńskiego Publicznego Gimnazjum oraz absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Wspólne rozgrywki sprzyjają wzajemnemu uczeniu się i pożytecznemu łączeniu pokoleń. Uczą postaw i wartości niezbędnych w przygotowaniu młodzieży do życia w wielokulturowym i wielowymiarowym społeczeństwie. Pokoleniowe zajęcia służą rozwijaniu kompetencji kulturowych uczniów, otwartości, tolerancji i poszanowania praw człowieka w różnych kategoriach wiekowych i społecznych, a także rozwijaniu umiejętności oraz dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem na gruncie pokoleń.

Celem projektu jest popularyzacja sportu szachowego na terenie gminy Krościenko n. D. i zwiększenie aktywności seniorów.

Koordynatorem projektu jest Krystyna Kubik.

Autor: Bożena Soliwoda
Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Bożena Soliwoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij