Konkurs - Najpiękniejsze Baśnie Świata rozstrzygnięty

Fot. Joanna Franasowicz 2022.05.19 18:57 / news / czytano 368 / opinie 0

18. maja w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krościenku n. D. odbył się konkurs "Najpiękniejsze baśnie świata" zorganizowany przez bibliotekę szkolną we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną oraz z wychowawczyniami klas "0"p.Elżbietą Burek, Agnieszką Kołek i Renatą Woźniak. 

Konkurs wieńczy całoroczną akcję czytelniczą pt. "Starsi czytają młodszym...", w której 28 "STARSZYCH" czytało baśnie „MŁODSZYM” uczniom z Zerówki.

W promocji czytelnictwa wzięło udział 14 dorosłych (rodzice i zaproszeni goście) oraz 14 uczniów z klas 4-8. Scenariusz konkursu: 1.Pytania dotyczące treści z 10 wybranych do konkursu baśni 2.Pytania ( poprawny tytuł) 3.Pytania (prawda/ fałsz) 4.Pytania (cytaty) 5.Marsz Kota w Butach na czas 6.Rekwizyty (co to za przedmiot i z jakiej baśni pochodzi) 7.KOŁO FORTUNY - Który z bohaterów baśni wypowiedział te słowa?

Uczestnicy znali odpowiedzi na niemal każde pytanie. Zostali dobrze przygotowani zarówno przez rodziców, wychowawców jak i dzięki akcji czytelniczej oraz promocji czytelnictwa w obu bibliotekach. W konkursie zwyciężyła drużyna z klasy 02 z maksymalną liczbą punktów ( Alan, Franek i Michał). Drużyna z klasy 01 zajęła II miejsce (Faustyna, Dagmara i Antek).Brawo!

Wiedza, dobra zabawa, refleks, emocje i trochę rywalizacji podczas konkursu na pewno pozostaną w pamięci wszystkich uczestników a także publiczności. Marsz Kota w Butach po zajączka ,na czas, był wyjątkowa i nieszablonową zabawą, a zakręcone koło fortuny było dla uczestników nie lada wyzwaniem. Trzeba było się zmierzyć z wprawieniem w ruch całej ruletki i jeszcze odpowiedzieć na pytanie, który z baśniowych bohaterów mógł wypowiedzieć zacytowane zdanie.

(Zapraszamy do wypróbowania swoich sił w tym zadaniu) https://wordwall.net/pl/resource/6816522

Mali znawcy baśni z całego świata otrzymali nagrody rzeczowe i okolicznościowe zakładki. Organizatorki dziękują Fundacji Dzieci Pienin, która zakupiła nagrody dla wszystkich uczestników a także Ali i Dominice z kl.5a, które pomagały w realizacji zadań konkursowych.

Autor: Krystyna Walosik i Weronika Walkowska
Zdjęcia: Joanna Franasowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij