Lato Pod Trzema Koronami w Sromowcach

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.08.06 12:51 / news / czytano 3978 / opinie 0

Bogaty program artystyczny, degustacja potraw, mecze piłki nożnej, konkursy dla najmłodszych to atrakcje imprezy plenerowej, która odbyła się 4. sierpnia w Sromowiec Niżnych.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się spektaklem kukiełkowym pt. „Kopciuszek”, po zakończeniu którego dzieci brały udział w licznych przygotowanych dla nich konkursach i zabawach. Po godzinie 16.00 Jan Sienkiewicz Prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich dokonał oficjalnego otwarcia III Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego, w którym wzięło udział 7 drużyn z miejscowości z których pochodzą flisacy pienińscy. Wśród nich znalazła się drużyny: ze Słowacji, Czorsztyna, Szczawnicy, Krościenka n/D, Sromowiec Wyżnych, oraz dwie ze Sromowiec Niżnych. 

Drużyny piłkarskie są tam, gdzie mamy swoje koła. Sromowce Niżne z racji tego, że mają najliczniejsze koło flisackie liczące około 400 członków wystawiło dwie drużyny, nasi koledzy ze Słowacji jedną. Organizujemy turniej już po raz trzeci. Ufundowaliśmy super piłki i puchar dla najlepszej drużyny. W dzisiejszym meczu wyłoniony zostanie też najlepszy zawodnik i najstarszy, dla których mamy statuetki. - mówił Jan Sienkiewicz.   

Po kilkugodzinnych rozgrywkach sportowych najlepszą drużyna okazała się drużyna ze Sromowiec Wyżnych, II miejsce zajęła drużyna z Czorsztyna, III miejsce - Sromowce Niżne II a tuż za podium na miejscu IV - Słowacja. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Dominik Gorlicki, Najstarszym - Stanisław Jawor. Nagrody i Puchar wręczali Prezes PSFP - senior Stefan Laskowski i Prezes PSFP Jan Sienkiewicz. 

Na scenie amfiteatru wystąpił zespół regionalny „Małe Flisoki”, grała kapela „Białopotocanie” z Krościenka n/D. Zgromadzeni na imprezie mieszkańcy i turyści mieli okazje wysłuchać koncertu zespołu muzycznego „Blackout”, „Johnny”, solowego występu Anny Rusin gimnazjalistki z Maniów oraz śpiewu chóru parafialnego „Flisoki” ze Sromowiec Niżnych. 

Jest już tradycją, że na imprezach w Gminie Czorsztyn organizowana jest degustacja potraw regionalnych. Tak było i tym razem. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Sromowiec Niżnych przygotowały specjały kuchni regionalnej, które jak zwykle cieszyły się ogromnym powodzeniem szczególnie wśród turystów. 

Ponadto w programie znalazły się: występ KGW ze Sromowiec Niżnych z inscenizacją „Kisonie kapusty”, konkurs wiedzy o Stowarzyszeniu Lokalnej Grupy Działania „Gorce-Pieniny”, który prowadziła Małgorzata Piątek Zastępca Prezesa Stowarzyszenia LGD, atrakcje dla dzieci oraz zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Jedziebaba”, który ma w swoim repertuarze wiele utworów polskich i zagranicznych wykonawców. Gra i śpiewa muzykę stylową (góralski rock, ballady góralskie), ale i połączenie muzyki góralskiej z mechaniczną, muzyki klubowej, rockowej, biesiadnej i disco-polo.

Organizatorem imprezy byli; Wójt Gminy Czorsztyn, Gminne Centrum Kultury w Kluszkowcach, Rada Sołecka oraz Mieszkańcy Sromowiec.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij