List do Taty - Kinga Moskalik ze Szczawnicy zwyciężczynią konkursu

Fot. Anna Borkowska 2017.10.09 08:33 / news / czytano 5925 / opinie 0

"List do Taty" to konkurs dla uczniów klas IV i V, organizowany przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, senatorów oraz zespół Tato.Net Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego. 

Głównym jego celem jest propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa oraz skierowanie uwagi opinii publicznej na rolę ojca w życiu dziecka. Swoje prace uczniowie składali do 30 czerwca br. Do biura Senatora RP Jana Hamerskiego w Nowym Targu wpłynęły 53 zgłoszenia z 10 szkół podstawowych z powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego i limanowskiego. 

We wrześniu komisja złożona z przedstawicieli nowotarskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz nauczycieli języka polskiego wyłoniła zwycięski list autorstwa Kingi Moskalik, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy, kwalifikując ją tym samym do ogólnopolskiego etapu w Warszawie. Nadesłane prace odznaczały się wysokim poziomem, były autentyczne, szczere i niejednokrotnie wzruszające.

4 października Senator Jan Hamerski udał się m.in do Szkoły Podstawowej nr 1 im.Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy, do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szachtowej oraz do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej, aby nagrodzić uczestników konkursu.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij