Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II

Fot. Arch. szkoły 2015.05.07 06:53 / news / czytano 3528 / opinie 0

Do konkursu, który odbył się w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. stanęło 21 recytatorów z 11 szkół gimnazjalnych powiatu nowotarskiego i nowosądeckiego. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica Wiktoria Ostowska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej.

Gości powitał i - po krótkim wprowadzeniu do twórczości Patrona Szkoły - otworzył konkurs Dyrektor Szkoły Krzysztof Koper.

W komisji konkursowej zasiedli opiekunowie – przedstawiciele szkół uczestniczących w konkursie. Funkcję przewodniczącego pełnił Proboszcz Parafii Krościenko n. D. Ksiądz Henryk Homoncik, który, podczas wręczania dyplomów za udział w konkursie, tradycyjnie obdarował wszystkich obecnych nagrodami książkowymi.

Recytacje młodych, zdolnych i wrażliwych artystów były  - jak co roku - prawdziwą ucztą duchową dla uczestników spotkania.
 
Wyniki:
I miejsce przyznano Wiktorii Ostowskiej z Gimnazjum w Ochotnicy Dolnej;
II miejsce zdobyły ex-aequo Dominika Słowik z Gimnazjum w Szczawnicy i Katarzyna Chlebek z Gimnazjum w Ochotnicy Dolnej;
III miejsce zajęły ex-aequo Paulina Natońska z Gimnazjum w Maniowach i Emilia Mszanik z Gimnazjum w Krościenku n.D. 

Wyróżnienia otrzymali:
Katarzyna Zachwieja z Gimnazjum w Szczawnicy, Marcelina Januszek i Jan Chrobak z Gimnazjum w Rabie Wyżnej oraz Anna Pysno z Gimnazjum w Łososinie Dolnej.

Laureaci konkursu zostali zaproszeni na uroczyste rozdanie dyplomów i nagród w czasie Święta Szkoły, które odbędzie się w Publicznym Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem, 14 maja 2015.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim współpracownikom za pomoc w przygotowaniu konkursu.
Autor: Danuta Schabowska
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij