Pobij Rekord Guinnessa z programem Śniadanie Daje Moc

Fot. 2014.10.30 14:31 / news / czytano 3174 / opinie 0

Twoje dziecko zawsze marzyło, aby dołączyć do grona osób, które pobiły Rekord Guinnessa? Teraz może to zrobić wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy.

Wystarczy, że jego szkoła przyłączy się do programu Śniadanie Daje Moc i w dniu 7 listopada br. przystąpi do ogólnopolskiej próby bicia Rekordu Guinnessa w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Organizatorem programu jest koalicja: Partnerstwo dla Zdrowia.

Już od czterech lat uczniowie klas 0-3 szkół podstawowych z całej Polski biorą udział w lekcjach edukacyjnych na temat zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem roli śniadania w diecie dziecka. Tak jak w poprzednich edycjach formuła programu polega na zakładaniu w klasach Klubów Śniadanie Daje Moc, w których nauczyciel prowadzi lekcje w oparciu o scenariusze zajęć edukacyjnych. W IV edycji Partnerstwo dla Zdrowia proponuje scenariusze dopasowane do wybranych zajęć lekcyjnych: język polski, matematyka, plastyka oraz wychowanie fizyczne. 

Nowością tegorocznej edycji programu jest próba bicia Rekordu Guinnessa w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Ogólnopolskie bicie Rekordu Guinnessa odbędzie się 7 listopada br. o godzinie 10.00, czyli w czasie najważniejszego wydarzenia w projekcie – Dnia Śniadanie Daje Moc. Zadaniem wszystkich zgłoszonych szkół będzie zrealizowanie dokładnie tego samego scenariusza lekcji, podczas której uczniowie przy wsparciu nauczycieli i rodziców przygotują smaczne potrawy śniadaniowe. Aby przystąpić do próby bicia Rekordu Guinnessa wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony się na stronie www.sniadaniedajemoc. Tam też wychowawcy klas znajdą szczegółowe informacje dotyczące przygotowań i przebiegu tego wyjątkowego wydarzenia.
 
Celem programu jest:
1. Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania  i roli śniadania w diecie dziecka;
2. Przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia; 
3. Edukację najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Patroni regionalni programu: Lubuski Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Opolski Kurator Oświaty, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Wielkopolski Kurator Oświaty, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Mazowiecki Kurator Oświaty
 
Inicjatorem programu Śniadanie Daje Moc jest Partnerstwo dla Zdrowia, koalicja firm: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka, zawiązana w celu przeciwdziałania niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowania wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych. Program „Śniadanie Daje Moc” i Dzień Śniadanie Daje Moc mają edukować najmłodszych i zaangażować zarówno rodziców, jak i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.
Autor: Oprac. red.
Źródło: mat. prasowe
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij