Uczniowie pomagają ciężko chorym - POLA NADZIEI 2014

Fot. Arch. szkoły 2014.11.15 09:26 / news / czytano 2346 / opinie 0

Szkoła w Łapszach Niżnych włączyła się w kampanię prowadzona przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie - Pola Nadziei. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Cebulki żonkili posadzone, kwesta zakończona, pieniądze podliczone – w tym roku zebrano 650 zł, a rozdano 300 cebulek żonkili – dzięki hojności uczniów i nauczycieli oraz rodziców. Jak zawsze zaangażowanie wszystkich okazało się wielkie. Pieniądze wpłacono na konto nowotarskiej fundacji im. Adama Worwy – pomogą potrzebującym – może ktoś ciężko chory skorzysta z bezpłatnej wypożyczalni sprzętu i w tym trudnym czasie walki z chorobą będzie mu choć odrobinę lżej, może komuś przyniesie ulgę materac przeciwodleżynowy, chodzik ułatwi poruszanie się, a koncentrator tlenu pomoże oddychać, kiedy samemu jest już ciężko. To, co dla zdrowych i całkowicie sprawnych ludzi jest łatwością dla ludzi ciężko chorych staje się czynnością bardzo trudną do wykonania – dlatego przydaje się w takich sytuacjach sprzęt, który dzięki ludzkiej pomysłowości i rozwojowi techniki jest nieocenioną pomocą dla ludzi chorych.
 
Nie zawsze możemy wiele, ale zawsze możemy choć trochę – wesprzeć ofiarą, wziąć udział w kweście, poświęcić swój czas, posadzić choćby taką cebulkę żonkila symbolizującego nadzieję, możemy zawsze ofiarować swoją modlitwę za tych, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują. Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej akcji „Pola Nadziei”.
Autor: Krystyna Lasak
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij