9. piłkarskie święto w Szczawnicy

Fot. Wojciech Niezgoda 2015.07.13 15:50 / news / czytano 3194 / opinie 0

W niedzielę na stadionie piłkarskim Klubu Sportowego Jarmuta Szczawnica odbył się po raz dziewiąty festyn piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica oraz Puchar Przechodni Prezesa K.S. Kolex Jarmuta.

Podczas festynu o puchary walczyły cztery drużyny; Lubań Tylmanowa, Huragan Waksmund, Sokolica Krościenko n.D i Jarmuta Szczawnica. Turniej wygrali piłkarze z Tylmanowej, dzięki pokonaniu Sokolicy i w finałowym meczu Jarmuty. Drugie miejsce zajęli gospodarze, na trzecim uplasował się Huragan Waksmund, a tuż za podium znalazła się drużyna z Krościenka.

Zespoły zajmujące trzy pierwsze miejsca otrzymały z rąk burmistrza Grzegorza Niezgody oraz prezesa Jarmuty Ireneusza Hamerskiego puchary, dyplomy i czeki pieniężne. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Kamila Kuziela, a najlepszym bramkarzem Szymona Wójcikiewicza. Z okazji urodzin Jacek Pietrzak wręczył głównemu sponsorowi szczawnickiego klubu Krzysztofowi Olesiowi, futbolówkę z podpisami całej drużyny i działaczy klubu.

W trakcie zmagań sportowych odbywała się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony został na szczawnicki klub. Każdy los był szczęśliwy, ale do głównych nagród niedzielnego festyny należał m.in. rower, telewizor, weekend w pensjonacie „Czarda” czy galanteria skórzana. Nagrody ufundowali lokalni przedsiębiorcy i fani Jarmuty. 

Dla tych młodszych amatorów piłki nożnej, zorganizowano konkurs strzelania do bramki. Dodatkową atrakcją była możliwość przejażdżki quadem, dzięki Motorowemu Klubowi Sportowemu „Moto – Pasja” ze Szczawnicy.
 
Organizatorami niedzielnej imprezy byli Miasto i Gmina Szczawnica, Klub Sportowy Jarmuta Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, całość poprowadził szczawnicki radny Jacek Śliwiński.
Autor: Aleksandra Ciesielka
Zdjęcia: Wojciech Niezgoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij