2014.08.04 14:04 / news / czytano 6362 / opinie 1
29 lipca w hotelu andel’s Kraków odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca przyjazd kadry na zgrupowanie do Szczawnicy w dniach 15-17 sierpnia i udział w mistrzostwach świata w Meksyku.
Konferencja została zorganizowana z inicjatywy hotelu andel’s, a na pytania dziennikarzy odpowiadali zawodnicy Marcin Guszkiewicz ze Szczawnicy i Marek Zadębski, trener Marek Dragosz, prezes Mateusz Widłak i gość specjalny Tomasz Rząsa.
– Każdy z nas marzy o wyjeździe na mundial. Nie mamy rąk lub nóg, ale kochamy ten sport - powiedział bramkarz reprezentacji, krakowianin Marek Zadębski, któremu chwilę później wzruszenie odebrało głos – gra z orzełkiem na piersi od zawsze była moim marzeniem. Tego nie da się opisać – zakończył golkiper, któremu z odsieczą pospieszył trener Dragosz : - To są wspaniali sportowcy i świetni ludzie. Nie traktuję ich, jako niepełnosprawnych. To są herosi sportu i dlatego nie mam problemu z tym, żeby na treningach wymagać od nich bardzo dużo. Mam dla nich ogromny szacunek i jestem dumny, że mogę ich trenować – a dopytywany o nasze szanse na mundialu dodał – To jest sport, więc nie da się przewidzieć konkretnego wyniku, jednak na pewno jedziemy tam wygrywać.
Znany z występów w Feyenoordzie Rotterdam i reprezentacji Polski Tomasz Rząsa nie tylko wspominał swój występ na Mistrzostwach Świata w 2002 roku, ale również opowiedział o pozytywnych reakcjach, które wywoływał temat ampfutbolu wśród zawodników reprezentacji Waldemara Fornalika: - Zaangażowanie i chęć pokazania swoich umiejętności wśród zawodników ampfutbolu jest olbrzymia i godna naśladowania. Może ona być wzorem również dla tych, którym nie zawsze to wychodzi, czyli dla piłkarzy z naszej ligi, czy nawet reprezentacji – a zagadnięty o presję jaka towarzyszy zawodnikom na Mistrzostwach Świata zauważył – W Korei i Japonii presja była ogromna, bo Polska grała na mundialu pierwszy raz od 16 lat. Zawodnicy ampfutbolu powinni oprzeć się na doświadczeniu tych graczy, którzy grali na mundialu w Kaliningradzie dwa lata temu. To doświadczenie może być dużym atutem drużyny.
Pod koniec konferencji głos zabrał Piotr Gąsienica dyrektor Miejskiego Ośrodka w Szczawnicy, który zaprosił gości na sierpniowe imprezy w Szczawnicy (Festyn Rodzinny Związku Podhalan – 15 sierpnia i Piknik Country – 16 sierpnia), w trakcie których poprzez loterie i licytacje zbierane będą pieniądze na wyjazd Reprezentacji Polski w Amp Futbolu na Mistrzostwa Świata w Meksyku 2014. Hitem tychże licytacji będzie z pewnością piłka podpisana przez zawodników reprezentacji Włoch (autografy złożyli na niej m.in. Andrea Pirlo, Thiago Motta, Daniele De Rossi i Antonio Di Natale!), piłki tenisowe z podpisem Agnieszki Radwańskiej, koszulki z podpisami Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i całej Reprezentacji Polski, oraz wiele równie cennych nagród.
Współorganizatorem zbiórki pieniędzy jest MOK w Szczawnicy, Urząd Miasta i Gminy Szczawnica oraz Fundacja Dzieci Pienin z Krościenka n/D.
Autor: Oprac. red.
Źródło: ampfutbol.pl
Zdjęcia: Arch. AMP Futbol Polska