Gorce Ultra Trail - pierwszy bieg ultra w Gorcach - zapowiedź

Fot. Arch. Organizatora 2016.02.28 19:04 / news / czytano 3405 / opinie 0

Do wyboru będą trasy o długości 77, 47 oraz 20 km, z tym że zawodnicy dwóch dłuższych tras wystartują razem i dopiero na 30 kilometrze zdecydują, który dystans chcą przebiec. To niezwykłe wydarzenie już w dniach 13-14 sierpnia br.

Przewyższenia zróżnicowane, od 3300 m na najdłuższej trasie, do 960 na najkrótszej. Start, metę i bazę zawodów umiejscowiono w Ochotnicy Górnej. 

- Będzie to klasyczny bieg po wielkiej pętli, która spełnia symboliczne warunki przebiegnięcia "całych" Gorców. Po drodze znajdziemy cztery najbardziej znane i wybitne gorczańskie szczyty: Turbacz, Kudłoń, Gorc i Lubań, a kluczowy fragment trasy będzie prowadził przez najcenniejsze obszary Gorczańskiego Parku Narodowego, ścieżką wytyczoną kiedyś przez Walentego Gadowskiego - autora Orlej Perci! - informują organizatorzy biegu.

Gorce to bardzo ciekawe pasmo górskie i mało spenetrowane przez biegaczy. Długie łagodne grzbiety, widokowe polany pasterskie, bogata kultura i dogodne położenie, dokładnie pomiędzy Krakowem a Tatrami. Do tego najlepiej zachowane w naszym kraju pozostałości tradycji wołoskich, tajemnicze historie z czasów II wojny światowej i coraz lepiej rozwijająca się infrastruktura turystyczna (wieżę widokowe, sieć ścieżek i dróg górskich - idealne dla biegaczy). 

Bieg zostanie przeprowadzony w formule częściowej samowystarczalności, zgodnie z regułami turystyki odpowiedzialnej, której podstawowym założeniem jest zminimalizowanie śladu kulturowego na środowisku naturalnym. Na punktach żywieniowych nie znajdziecie zatem jednorazowych kubków, a organizatorzy zaproszą wszystkich chętnych do akcji sprzątania Gorców. Zgodnie z rozwijaną od kilku lat akcją porządkowania ścieżek biegowych pod hasłem "Zabiegam o czystą Polskę".

Jakby atrakcji było mało, tak się szczęśliwie składa, że w tym roku Ochotnica - główna baza zawodów, obchodzi 600-lecie lokacji. Organizowana co roku impreza folklorystyczna - Watra Ochotnicka - będzie miała rocznicowy oddech i międzynarodową obsadę. A że odbywa się dokładnie w ten sam weekend co Gorce Ultra Trail, oprócz tradycyjnych atrakcji w postaci zimnej wody w potoku na mecie, zawodnicy dostaną też coś dla ducha. 
 
Warto przyjechać w połowie sierpnia w Gorce!

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/gorceultratrail/
 
Patronat nad imprezą objął Pieniński Portal Informacyjny. Czytelnicy na bieżąco będą informowani o zbliżającym się wydarzeniu.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij