Jarmuta rozstrzelała Bystry

Fot. Wojciech Niezgoda 2014.06.02 11:45 / news / czytano 2210 / opinie 0

To miała być niedziela rozstrzygnięć na górze i dole. Tak przynajmniej zapowiadali fachowcy. Ale jak to w piłce, ta lubi płatać psikusa i - jak mówi Franciszek Skoczyk - jest niesprawiedliwa.

Jarmuta liczyła na potknięcie Orkana i już szykowała się do otwierania szampana i świętowania. Trzeba będzie jeszcze poczekać. Szczawniczanie mają 8 punktów przewagi nad Rabą Wyżną, ale ta ma jedno spotkanie zaległe, a więc teoretycznie na przypieczętowanie awansu trzeba poczekać jeszcze tydzień. Jarmuta w ostatnich dwóch kolejkach gości Wiatr i wyjeżdża do Zaskala, czyli gra z zespołami walczącymi o byt w A klasie.
 
Lubań Tylmanowa przegrał w Rabce z drużyną prowadzoną przez Ryszarda Darlewskiego 2:1.

O wiele ciekawiej jest w dolnych rejonach tabeli. Przełęcz już w poprzedniej kolejce pożegnała się z tą klasą rozgrywkową, ale pozostałe drużyny zaciekle walczą o opuszczenie strefy spadkowej lub barażowej. W Zaskalu mogła się rozstrzygnąć sprawa drugiego spadkowicza, gdyby gospodarze wygrali. A tak skomplikowali sobie sytuację i podarowali „życie” piłkarzom z Ostrowska. Dunajec przy dwóch wygranych (gra z Przełęczą i Orkanem) ma szansę nawet uniknąć barażu. Orawa z kolei ma trzy punkty starty do strefy życia i gości u siebie za tydzień Orkan, a za dwa tygodnie czekają ją derby Orawy. No, no. Ciekawie zapowiadają się dwie ostatnie kolejki, bo niepewny życia jest Wiatr i Jordan.

Wyniki:
Zawrat Bukowina Tatrzańska – Granit Czarna Góra 4:2 (1:0) 
Skalni Zaskale – Dunajec Ostrowsko 2:3 (1:2) 
Bystry Nowe Bystre – Jarmuta Szczawnica 1:6 (1:2) 
Babia Góra Lipnica Wielka – Orkan Raba Wyżna 3:4 (1:2) 
Przełęcz Łopuszna – Orawa Jabłonka 0:1 (0:1) 
Wiatr Ludźmierz – Jordan Jordanów 0:0 
Wierchy Rabka – Lubań Tylmanowa 2:1 (1:1) 
Źródło: sportowepodhale.pl
Zdjęcia: Wojciech Niezgoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij