Krościenko: Etapowa Triada 4 i 5 stycznia - zapowiedź

Fot. Arch. Organizatora 2019.12.30 15:35 / news / czytano 1101 / opinie 0

Na zawodników czekają trzy dystanse do wyboru. Biuro zawodów znajdować się będzie w sali sportowej przy Zespole Szkół w Krościenku nad Dunajcem przy ulicy Zdrojowej 11.

Triada to bieg etapowy, złożony z trzech etapów. Do wybory są trzy dystanse:
Triada Intro ~30 km (16+5+10),
Triada Maraton ~45 km (16+11+18) i
Triada Ultra ~60 km (16+11+33).

Organizator ma prawo do zmiany trasy oraz dystansu z powodów bezpieczeństwa nawet w dniu biegu. Uczestnicy zostaną o tym poinformowani niezwłocznie po podjęciu decyzji o zmianie.

Jaki dystans będzie dla Ciebie odpowiedni?

Pamiętaj, że podane dystanse to suma wszystkich etapów, a to liczy się trochę inaczej niż ciągły bieg. Najlepiej zwrócić uwagę na najdłuższy etap danej Triady i wg niego ustalić swoje siły 

TRIADA INTRO – łącznie około 30 km
Jest to dystans idealny dla początkujących biegaczy górskich. Dystanse i limity czasu są tak dopasowane, aby osoby, które nie mają jeszcze długiej górskiej historii miały szanse poradzić sobie z poszczególnymi etapami. Nie znaczy to, że będzie łatwo! ;) TRIADA INTRO to nasza propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegami górskimi.

TRIADA MARATON – łącznie około 45 km
Na tym dystansie na pewno przyda się już doświadczenie w bieganiu po górach lub przebiegnięcie na płaskich trasach dystansu co najmniej półmaratońskiego. Najdłuższy etap 18 km da się mocno we znaki, bo stojąc na starcie będziecie mieć już w nogach 27 km z poprzedniego dnia, a na dodatek jest to etap z największymi przewyższeniami. Dobra regeneracja to podstawa!

TRIADA ULTRA – łącznie około 60 km
Czego możecie się spodziewać po najdłuższym dystansie?  Porządnej dawki gór w zimowej odsłonie. Do startu na tym dystansie zachęcamy doświadczonych biegaczy górskich. Pamiętajmy, że w zimie czas biegu znacznie się wydłuża i dystans odczuwalnie wydaje się być dużo dłuższy niż jest w rzeczywistości. Ale to już przecież sami wiecie ;)
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij