Rajd rowerowy Doliną Dunajca - ruszyły zapisy

Fot. 2018.12.24 19:26 / news / czytano 2174 / opinie 0

Rajd rowerowy Doliną Dunajca to wyjątkowa trasa i atmosfera na mecie. Jest to impreza rekreacyjna dla każdego pasjonata „dwóch kółek”, podczas której będziecie mogli miło spędzić czas na swoich jednośladach nie martwiąc się o nic, my zadbamy o resztę. 

Trasa poprowadzona jest malowniczą Doliną tytułowego Dunajca, która wystartuje z Krościenka n.Dunajcem z Pienin, a zawita też nad jezioro czorsztyńskie, w Gorce, Beskid Wyspowy, kwitnące sady łąckie. Na trasie będziemy przejeżdżać obok zapory wodnej i zamku w Niedzicy, pojedziecie też wyjątkową drogą na Przełęcz Knurowską, gdzie na odcinku 5 km czeka na Was 49 zakrętów. Gwarantuje to piękne widoki, nawet z Tatrami w tle i urozmaicenie. Dystans ok. 94 km i 1500 metrów przewyższenia zapewni idealny trening o tej porze roku.

Dodatkowo podczas Rajdu dla żądnych wyzwań, przygotowaliśmy 3 odcinki, gdzie jako Challenge będą mogli sprawdzić na ile ich stać. Na każdym odcinku 10 najlepszych kobiet i 10 najlepszych mężczyzn będzie zdobywało punkty do klasyfikacji końcowej, a najlepsze szóstki otrzymają trofea sportowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Na zakończenie dekoracji odbędzie się konkurs dla wszystkich uczestników, w którym będzie można zdobyć atrakcyjne nagrody. Na trasie rajdu i na mecie czekają na Was obfite bufety i pyszny ciepły posiłek przygotowany przez Karczmę Dunajec z Krościenka. Nasze miasteczko zlokalizowane nad samym Dunajcem przy Karczmie Dunajec jest idealnym miejscem do nawiązywania nowych znajomości i sielanki po wspólnej jeździe.

Trasa Rajdu poprowadzona została najbardziej malowniczymi terenami w okolicy Krościenka nad Dunajcem, a że okolice są wyjątkowo atrakcyjne, nie tylko widokowo, ale i historycznie to warto tu być. Każdy znajdzie coś dla siebie, piękne widoki, rzeki, kręte podjazdy i zjazdy, zamki, potężną zaporę w Niedzicy, kwitnące sady Łąckie, przełom Dunajca w Tylmanowej, dzikie ścieżki, pasma Pienin, Gorc, Beskidu Wyspowego i Sądeckiego, sielankę w naszym miasteczku nad samym brzegiem wartkiego Dunajca. Zresztą zobaczcie na zdjęciach, a 3 maja 2019 sami tego doświadczcie. Zapraszamy!
 
Więcej  o Rajdzie - TUTAJ
Autor: Oprac. red.
Źródło: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij