Szczawniccy gimnazjaliści w Tatrach z wicemistrzynią

Fot. Arch. Organizatora 2015.02.22 09:21 / news / czytano 2850 / opinie 0

Młodzież gimnazjalna w ramach realizowanych w Szczawnicy zajęć programowych "Kumulacja Aktywności" prowadzonych przez Jacka Żebrackiego tym razem znalazła się w Tatrach.

- Młodzież miała okazję zapoznać się z tajnikami ski alpinizmu pod okiem Anny Figury i moim. Po wstępnym przeszkoleniu z obsługi sprzętu, przy wspaniałych warunkach śniegowych cała grupa przeszła z Kuźnic do Schroniska na Hali Kondradowej. Po krótkim odpoczynku zjechaliśmy nartostradą do Kuźnic - mówi opiekun grupy Jacek Żebracki.
 
Anna Figura zdobyła tytuł Wicemistrzyni Świata w narciarstwie wysokogórskim w kategorii sprint. Skialpinistka z Łysej Polany w Tatrach po raz kolejny pokazała, że morderczy sprint to jej koronna konkurencja. Mistrzostwa Świata odbyły się w Verbier (Szwajcaria) w dniach 6-12 lutego br. 
 
Zajęcia w Szczawnicy prowadzone są od września 2014 roku i obejmują pływanie, kajakarstwo, wspinaczkę, zespołowe gry sportowe i narciarstwo biegowe. Organizatorem programu „Kumulacja Aktywności” jest Fundacja LOTTO Milion Marzeń. Jednym z celów tego programu jest zachęcanie młodzieży gimnazjalnej do aktywności fizycznej oraz szeroko pojęta edukacja społeczna. Program realizowany jest przy współpracy i dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki. 
 
Istotnym założeniem programu jest to, aby zajęcia prowadzone były przez wybitnych sportowców, mistrzów świata lub olimpijczyków. W Szczawnicy rolę taką spełnia Jacek Żebracki -  nauczyciel a jednocześnie trener kajakarstwa górskiego, skialpinista, ratownik GOPR.
Autor: Oprac. red.
Źródło: mat. prasowe
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij