Trwają przygotowania do biegu Gorce Ultra Trail - trasa przez najpiękniejsze zakątki Gorców!

Fot. 2016.04.19 09:41 / news / czytano 2750 / opinie 0

Jak informowaliśmy wcześniej - bieg ma trzy dystanse do wyboru 77, 43 i 20 km i prowadzi przez cztery najważniejsze gorczańskie szczyty: Lubań, Turbacz, Kudłoń i Gorc. Odbędzie się w długi weekend 13-14 sierpnia 2016.

Główną bazę zawodów i metę umieszczono w Ochotnicy Górnej. Od początku marca działa strona internetowa biegu, także w wersji angielskiej. Trwają zapisy do biegu i lista powoli się zapełnia, a są tam nazwiska z całej Polski i nie tylko, bo zgłosili się także biegacze z... Grecji. Z drugiej strony zapisani są także zawodnicy z Ochotnicy. Nie zabraknie gwiazd światowego formatu - udział w biegu zapowiedział Gediminas Grinius - wg rankingu najważniejszej światowej organizacji biegów górskich UTWT - najlepszy w tym roku biegacz ultra.

W ostatnich dniach bieg został oceniony i zatwierdzony jako oficjalna impreza International Trail  Running Association - organizacji zajmującej się oceną trudności biegów górskich i przydzielaniem specjalnych punktów, umożliwiających start w UTMB - najbardziej pożądanym w kręgu górskich pasjonatów biegu wokół masywu Mont Blanc we Francji. Gorce Ultra Trail dostał 4 pkt iTRA, czyli jego trudność została oceniona dokładnie tak samo, jak trudność najbardziej znanego w Polsce Biegu Rzeźnika w Bieszczadach.

Organizatorzy ujawniają też niektóre ciekawe szczegóły dotyczące imprezy. Żeby zachęcić większą liczbę biegaczy "asfaltowych" do spróbowania swoich sił w górach, na najkrótszym dystansie 20 km wystartują specjalne drużyny, prowadzone przez znanych blogerów i postacie mediów - wszak w grupie biegnie się łatwiej.  Dodatkowo, żeby dostarczyć zawodnikom więcej atrakcji, dwa punkty kontrolne zostaną umieszczone na nowo powstałych wieżach widokowych na Lubaniu i Gorcu. Dla biegaczy górskich dodatkowe 30 m to nie problem, a jakie widoki ze szczytu!

 

 fot. Lucyna Kozub

Warto też przypomnieć, że przed biegiem organizatorzy zapraszają wszystkich do akcji sprzątania ścieżek biegowych w ramach rozwijanego od kilku lat projektu Zabiegam o czystą Polskę.

Więcej informacji: www.gorceultratrail.pl
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij