47 Rajd Szlakami Partyzantów

Fot. Jerzy Zięba 2017.10.03 07:17 / news / czytano 3384 / opinie 0

28 września odbył się 47 Rajd Szlakami Partyzantów. Jest to impreza turystyczna organizowana corocznie przez oddział PTTK Krościenko.

Impreza ta ma celu propagowanie turystyki górskiej oraz pamięci o chwalebnych i tragicznych momentach w czasie II Wojny Światowej mających miejsce w naszym regionie wśród młodzieży. W tym roku w rajdzie wzięło udział 420 uczniów wraz z opiekunami. Tradycyjnie zakończenie Rajdu odbyło się w Ochotnicy Dolnej pod pomnikiem poświęconym zamordowanym podczas tzw. "Krwawej Wigilii" w Ochotnicy Dolnej (23.12.1944).

Podczas rajdu odbył się przegląd piosenki patriotycznej i partyzanckiej. Następnie uczestnicy przeszli na przygotowane wcześniej miejsce gdzie odbyło się pieczenie kiełbasek. Dzięki świetnej pogodzie dzisiejszy rajd można zaliczyć do udanych.

Autor: Jakub Wolski
Zdjęcia: Jerzy Zięba
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij