Krościenko ma swoją Gminną Izbę Regionalną

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.05.02 10:28 / news / czytano 2648 / opinie 0

Nie obeszło się bez podziękowań i góralskiej nuty. Gminna Izba Regionalna połączona z Punktem Promocji i Informacji Turystycznej oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w sobotę 30. kwietnia.

W otwarciu wraz z Janem Dydą wójtem Gminy Krościenko n.D uczestniczyli pracownicy urzędu, radni, Anna Paluch Poseł na Sejm RP, Jan Komorek Radny Powiatowy, Barbara Szela prezes krościeńskiego Oddziału PTTK oraz przedstawiciele środowisk twórczych, instytucji turystycznych oraz ofiarodawcy, mieszkańcy i goście przebywający w Krościenku podczas długiego weekendu majowego. 

Miejsce, w samym sercu krościeńskiego Rynku poświecił ks. Henryk Homoncik proboszcz miejscowej parafii. Zgromadzonych przywitała Danuta Machała koordynator ds. promocji. Pani Danuta odczytała listę ofiarodawców, którzy przekazali eksponaty zdobiące wnętrze Izby.

- Każde zadanie, które wykonujemy tutaj w gminie cieszy, ale cieszy to zadanie które wykonywane jest przy współdziele mieszkańców. Takie zadanie właśnie zostało wykonane. Cieszę się, że otwieramy punkt informacji turystycznej, bo turysta musi wiedzieć co może zobaczyć w regionie Pienin - mówił włodarz Krościenka.

Posłanka Anna Paluch zwróciła uwagę na to, że od okrągłej rocznicy lokacji Krościenka postało dwa lata, dlatego z pietyzmem należy gromadzić dokumenty o dawnym krościeńskim życiu. - Mam nadzieję, że ta Izba to będzie magnez dla wszystkich którzy do nas przychodzą, w samym centrum Krościenka, na Rynku i w takim miejscu gdzie każdy turysta jest, czyli tak bardziej frontem do gości - podkreślała Anna Paluch.

Uroczystość uświetniła muzyka Jaśka Kubika z Krościenka n.D. Wnętrze Izby zdobią archiwalne fotografie, przedmioty codziennego użytku oraz prace członków Stowarzyszenia Artystów Pienińskich.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij