Patrycja Markowska zaśpiewa w Szczawnicy zamiast w Zakopanem

Fot. 2017.07.05 07:20 / news / czytano 3133 / opinie 0

Koncerty Hej Fest w pierwsze dwa weekendy przeniesione z Zakopanego do Szczawnicy i Krynicy, kolejne koncerty PKL zorganizuje na Gubałówce - informuje PKL w oświadczeniu zmieszczonym wczoraj 4 lipca na oficjalnej stronie festiwalu.

W oświadczeniu czytamy dalej: Przeciągający się w Starostwie proces uzyskania zgody na postawienie przez PKL na swoim terenie na Gubałówce, tymczasowej platformy widokowej, zmusił Polskie Koleje Linowe do przeniesienia dwóch pierwszych koncertów festiwalu Hej Fest do innych miejscowości, w których znajdują się ośrodki PKL. W sobotę 15 lipca koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej w ramach tegorocznej edycji Hej Fest odbędą się w Szczawnicy, a 22 lipca w Krynicy. Dzięki wsparciu władz Szczawnicy i Krynicy wstęp na te wydarzenia będzie całkowicie bezpłatny. Pozostałe koncerty Hej Fest zostaną zorganizowane na Gubałówce.

W latach 2017 i 2018 Hej Fest jest organizowany w ramach projektu „Małopolska Brzmi Dobrze" i od Marszałka Województwa Małopolskiego otrzymał dofinansowanie na dwie edycje. Dzięki przeniesieniu lokalizacji koncertów, zamiast ich odwołania, PKL może wykorzystać środki z pożytkiem dla regionu.

Więcej TUTAJ

Koncert Patrycji Markowskiej w Szczawnicy odbędzie się w sobotę 15 lipca br., wstęp na koncert jest bezpłatny dzięki wsparciu finansowemu Miasta i Gminy Szczawnica. Wraz z Markowską na scenie plenerowej placu pod kolejką na Palenicę wystąpi Enej polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza folku, rocka, ska i szeroko pojętej alternatywy ukraińskiej oraz LemON polsko-łemkowsko-ukraiński zespół muzyczny.

Czym jest festiwal  Hej Fest? To cykl koncertów na Gubałówce. To muzyka na najwyższym poziomie – dosłownie i w przenośni. Największe polskie gwiazdy zagrają na scenie położonej 1126 m n.p.m., na szczycie Gubałówki, skąd rozpościera się oszałamiający widok na Tatry. Na miejsce będzie można dojechać koleją górską.

Na Hej Fest wystąpią uznani artyści, którzy wspięli się na sam szczyt kariery. Ale ideą, która nam przyświeca jest promocja zespołów dopiero zamierzających go zdobyć. Dlatego na szczycie Gubałówki z gwiazdami spotkają się zespoły nie znane szerszej publiczności, ale grające autorską muzykę na wysokim poziomie, gotowe zaistnieć na scenie.

Damy im szansę by zdobyć pieniądze na nagranie płyty lub teledysku, albo by odbyć trasę koncertową z jednym z festiwalowych zespołów.

Autor: Oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij