Przejrzysty i przyjazny Urząd

Fot. Oprac. red. 2013.01.18 12:00 / news / czytano 2275 / opinie 0

Miasto i Gmina Szczawnica zajęła III miejsce w rankingu przejrzystości gmin województwa małopolskiego organizowanego w pierwszej połowie ubiegłego roku. 

Fundacja Stańczyka przeprowadziła monitoring dostępu do informacji publicznej w urzędach gmin województwa małopolskiego na podstawie, którego wytypowała gminy najbardziej przyjazne mieszkańcom i gościom ubiegającym się o informację publiczną dotyczącą działalności samorządu. Wyniki badań świadczą o tym, iż szczawnicki urząd posiada wysoki standard udzielania informacji publicznej a co za tym idzie jego działalność jest przejrzysta i łatwo dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Dodatkowym efektem tych działań jest m.in. publikacja pod tytułem "Przyjazny Urząd. Realizacja trybu wnioskowego dostępu do informacji publicznej w gminach województwa małopolskiego. Raport z monitoringu." Dokument zawiera omówienie problematyki prawa do informacji, opis metodologii i przebiegu badania, wyniki monitoringu, w tym ranking przejrzystości gmin.

Głównym źródłem informacji o działalności urzędu w Szczawnicy jest Biuletyn Informacji Publicznej dostępny na oficjalnym portalu miasta. Poza tym, najistotniejsze informacje publikowane są również comiesięcznie w dodatku samorządowym miesięcznika Z Doliny Grajcarka. Niezależnie od tego, na każdy wniosek wpływający do urzędu, udzielana jest odpowiedź w ustawowym terminie 14 dni. 

Wszystkich mieszkańców i gości, których interesują informacje samorządowe lub którzy mają jakiekolwiek wątpliwości dotyczące pracy urzędu zachęcam do korzystania z prawa dostępu do informacji publicznej. W bardzo wielu przypadkach wyjaśnia to znaczące kwestie dementując nieprawdziwe i niepotrzebne domysły oraz komentarze, o czym przekonali się już wielokrotnie wnioskujący o udzielenie informacji – przekonuje burmistrz Grzegorz Niezgoda. 

 

Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij