Szczawnicka edycja Pereł Małopolski w słońcu i upale

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.05.22 21:20 / news / czytano 6255 / opinie 0

Druga po Skale impreza Pereł Małopolski 2016 dzisiaj przyciągnęła do Szczawnicy tłumy zawodników, kibiców i turystów. Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła zawodnikom, którzy stanęli na starcie 4,10 i 20 kilometrowej trasy.

Podczas imprezy w Szczawnicy biegacze wystartowali w południe na 20,9 km trasie, 10,1 km i 4,3 km. Natomiast o pierwszeństwo w nordic walking rywalizowano na trasach na 4,3 i 10,1 kilometra. Wcześniej w Parku Dolnym swoje siły sprawdzili najmłodsi uczestnicy imprezy.
 
Na starcie pojawili się biegacze z rożnych regionów Małopolski - Olkusza, Krakowa, Jordanowa, Wieliczki, Rytra, Szczawnicy, Krościenka a także Jasła i Łodzi.
 
Perły Małopolski to cykl 5 imprez terenowych odbywających się w parkach narodowych i wokół nich – Ojcowskim, Pienińskim, Babiogórskim, Tatrzańskim i Gorczańskim. 17. kwietnia Perły zainaugurowane zostały w Skale, miesiąc maj zarezerwowany jest dla Szczawnicy. Kolejna impreza odbędzie się w sierpniu w Zawoi. Kościelisko przywita zawodników we wrześniu a Rabka w październiku.
 
Niedługo na stronie perlymalopolski.pl oraz na Facebooku organizator - Biuro Promocji Regionów, opublikuje wyniki z dzisiejszych biegów. Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij