Szlachtowa: Kolizja dwóch samochodów osobowych

Fot. 2023.01.19 17:07 / news / czytano 612 / opinie 0

Na drogach panują wyjątkowo trudne warunki do przemieszczania się. Dzisiaj po południu w Szlachtowej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Największe problemy spotykają kierowcy w południowej części kraju. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek i przypominają o zasadach bezpieczeństwa na drogach.
 
Najczęstszym powodem zimowych wypadków i kolizji jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.
 
Policja przypomina, że w czasie opadów śniegu jezdnie mogą być śliskie, a koła łatwiej tracą przyczepność, przez co droga hamowania znacznie się wydłuża. W takich warunkach dużo łatwiej wpaść w poślizg i stracić panowanie nad samochodem.
Autor: oprac.red.
Źródło: OSP Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij