Nowotarska część Letniego Festiwalu Muzyka nad Zdrojami

Fot. Arkadiusz Belica 2013.08.01 17:18 / news / czytano 3430 / opinie 0

27 lipca odbył się kolejny koncert w ramach Letniego Festiwalu Muzyka nad Zdrojami w Szczawnicy. Tego dnia Festiwal zagościł w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Nowym Targu, gdzie organizatorzy znaleźli instrument najbardziej odpowiedni do zaproponowanego repertuaru.  Publiczność miała okazję zapoznać się z utworami na tematy tańców polskich.

Na koncercie w Nowym Targu wystąpiła Aleksandra Szwejkowska-Belica, skrzypaczka, prowadząca aktywną działalność koncertową i płytową. Ukończyła z najwyższą notą podyplomowe studia u prof. Wandy Wiłkomirskiej w Mannheimie. Artystce towarzyszył przy fortepianie młody pianista Michał Rot, który od 12 roku życia kształcił się u prof. Cezarego Saneckiego, najpierw w Państwowej Szkole Muzycznej w Częstochowie, którą ukończył z wyróżnieniem w 2007 roku, później jako student Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, którą ukończył z wyróżnieniem w 2012 roku.

Ten interesujący duet zaprezentował się festiwalowej publiczności od najlepszej strony. Dźwięk skrzypiec idealnie zgrał się z fortepianem. Świetna akustyka sali koncertowej tylko potęgowała wrażenia pięknego koncertowania. Usłyszeliśmy m.in. Kujawiaka i Obertasa Henryka Wieniawskiego, Tańce Grażyny Bacewicz, Suitę polską Szymona Laksa oraz Oberka Romualda Twardowskiego. Pełna wigoru muzyka została oddana z typowym dla niej tanecznym temperamentem. Na wyraźne życzenie publiczności artyści zagrali na bis Obertasa Wieniawskiego, który na zakończenie wywołał burzę oklasków. Słuchacze jeszcze długo po koncercie nie pozwolili wyjść artystom, prowadząc z nimi rozmowy i przekazując gratulacje.

Kolejne koncerty Festiwalu odbędą się 3 i 16 sierpnia w kościele św. Wojciecha w Szczawnicy.
Autor: Violetta Wilk
Zdjęcia: Arkadiusz Belica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij