Konkurs o pióro Mistrza Fredry

Fot. 2014.03.06 22:00 / news / czytano 3474 / opinie 0

Wczoraj w Publicznym Gimnazjum w Szczawnicy odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Czytelniczy pt. „O pióro Mistrza Fredry”.

Wydarzenie było częścią imprez przygotowanych w ramach odbywającego się w dniach 3-7.03 Tygodnia Języka Ojczystego pod hasłem „Nasz język piękny jest”. Na konkurs zgłosiły się gimnazja z Tylmanowej, Ochotnicy Dolnej oraz Krościenka n/D. Każdą ze szkół reprezentowało dwóch uczniów. Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający znajomość utworu oraz biografii autora „Zemsty”.  Wcześniej w macierzystych szkołach odbył się etap szkolny tego konkursu.

Ostatecznie najlepsze okazały się uczennice z Publicznego Gimnazjum w Krościenku n/D, które zajęły dwa pierwsze miejsca: Agata Gabryś oraz Katarzyna Cepuch, trzecie miejsce należało do reprezentanta Gimnazjum z Ochotnicy Dolnej. W oczekiwaniu na wyniki zaproszeni goście wraz z opiekunami mieli możliwość obejrzenia spektaklu opartego na fragmentach „Zemsty” A. Fredry .

Konkurs  cieszył się ogromnym zainteresowaniem  i być może w przyszłym roku Gimnazjum ze Szczawnicy również będzie gospodarzem podobnych  konkursów, które w dobie  braku zainteresowania książką są okazją do wspierania czytelniczych zainteresowań młodzieży gimnazjalnej oraz promowanie literatury pięknej.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij