Piłkarze przygotowują się do rundy wiosennej

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.03.11 19:40 / news / czytano 3158 / opinie 3

Wkrótce start rundy wiosennej na Podhalu. Piłkarze wszystkich szczebli podhalańskich rozgrywek grają sparingi i przygotowują się do zdobywania punktów.

Sokolica Krościenko przegrała dwie tegoroczne towarzyskie konfrontacje z Przełęczą Łopuszna 1-5 oraz z Zyndramem Łącko 2-6. Wysoka porażka z Przełęczą mimo dużej frekwencji piłkarzy z Krościenka, dodatkowo z groźnie wyglądającą kontuzją bramkarza Michała Kacwina który musiał opuścić boisko była pierwszym sparingowym meczem Sokolicy w tym roku.  Następny mecz kontrolny z Zyndramem Łącko i kolejna wysoka porażka. Jedyna bramkę dla Sokolicy zdobył Adrian Derkacz drugą piłkarze z Łącko strzelili sobie sami.
 
KS Jarmuta Szczawnica jeden sparing przegrała z czwartoligowym KS Zakopane 2-5, bramki dla Jarmuty strzelili Kacper Paluch i Krzysztof Ciesielka. Drugi mecz zremisowała z LKS Dunajec Ostrowsko 1-1, bramkę Dunajcowi strzelił Wojciech Wiercioch. Czołowy piłkarz rundy jesiennej szczawnickiego klubu, wybrany w konkursie Sportowego Podhala Piłkarzem Roku 2013 Jacek Pietrzak będzie występował wiosną w barwach drugoligowej Limanovii Szubryt Limanowa.
 
Lubań Tylmanowa wygrał jeden sparing z Heleną Nowy Sącz 3-0, w tym meczu punktowali Michalik, Szczepaniak i Kołodziej. Drugi przegrał różnicą tylko jednej bramki z Lubań KS Zakopane 4-5, gole Zakopenemu strzelili T. Udziela, M.Talar 2 i F. Noworolnik. Lubań stracił jednego z najlepszych zawodników Filipa Piszczka, który został pozyskany do Sandecji Nowy Sącz występującej na zapleczu ekstraklasy.

W niedzielnych meczach sparingowych rozegranych na Podhalu wystąpili wychowankowie krościeńskiego klubu. Na boisku w Ostrowsku lider ligi okręgowej NKP Podhale Nowy Targ pokonał 2-1 występujących w czwartej lidze graczy KS Tymbark. Mocnym punktem nowotarskie drużyny okazał się nowy nabytek podhalańczyków Rafał Hałgas, który po zeszłorocznych występach w KS Zakopane zdecydował się na grę dla swojego „starego” trenera Marka Żołędzia.

Wolski Lubań Maniowy z Krzyśkiem Czubiakiem w składzie swój sparingowy mecz rozgrywał w Nowym Sączu, gdzie pokonał Dunajec Nowy Sącz 3-5. Mimo tego wysokiego zwycięstwa Lubań dał sobie strzelić aż trzy bramki w drugiej połowie meczu - wszystkie po rzutach karnych.

Limanovia Szubryt Limanowa z Rafałem Komorkiem w składzie przegrała z RKS Garbarnia 0-1 w inauguracji  wiosennej kolejki a zawodnik rodem z Krościenka otrzymał żółty kartonik. W meczu tym u boku Komorka nie wystąpił nowy nabytek Limanovii – Jacek Pietrzak
Autor: Tombee / Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

do Oldboy2014.03.12 12:03
A po co? Żeby potem znowu spadli? W Sokolicy nie ma zawodników którzy by ją mogli uciągnąć w rozgrywkach wyższych od A-klasy. A ci którzy są nie grają na 100% bo to dla nich tylko rozrywka i możliwość pokopania piłki od czasu do czasu.
Oldboy2014.03.12 00:03
Żyjmy nadzieją , że może kiedyś w przyszłości nasze talenty krościeńskie reprezentujący wyższe ligi piłkarskie wrócą kiedyś choćby na sezon do Sokolicy aby wyciągnąć ją z tej B(iedy) klasy :-/
swój2014.03.11 20:03
Kibicujemy Hałgasowi - jest super.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij