Krościenko: Szkolny dzień głośnego czytania w Szkole Podstawowej nr 1

Fot. Krystyna Walosik 2019.10.21 07:04 / news / czytano 1411 / opinie 0

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który powstał z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W naszej szkole po raz kolejny zorganizowaliśmy taki dzień. W związku z realizacją zadań konkursowych akcji czytelniczej „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, głośne czytanie  odbyło się nieco później - 17 października 2019.

W klasach drugich  i trzecich uczniowie słuchali opowiadań o przygodach  Gangu Słodziaków z książki Renaty Piątkowskiej, które czytali zaproszeni goście : leśnik z Nadleśnictwa Krościenko - pani Aleksandra Wiertelorz, specjalista ds. edukacji Pienińskiego Parku Narodowego - pani Dorota Zborowska, ratownik z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - pan Kamil Kubik i szkolna bibliotekarka – pani Krystyna Walosik. Głośnemu czytaniu towarzyszyły inne, ciekawe  zajęcia i zabawy : odczytywanie mapy, rozpoznawanie liści, sadzenie drzewek, zabawy z nasionami, segregacja śmieci, łamigłówki, zagadki przyrodnicze itp.

Magiczne Drzewo Słodziaków oraz inne dekoracje i rekwizyty zrobione z materiałów nadających się do recyklingu - były przygotowane przez  uczniów z klas II i III , przede wszystkim na zajęciach kreatywnych. Wśród czytelników, którzy uwzięli udział w  trzytygodniowej akcji codziennego czytania zostały rozlosowane pluszaki Słodziaki.

W klasach pierwszych i w zerówce czytali m.in. Natalka Urbańska, pani Danuta Hurkała i pani Marta Wójciak Chrobak a także mama - pani Kinga Polańska. W klasach starszych (IV-VIII), każda lekcja rozpoczynała się kilkunastominutowym głośnym czytaniem ulubionej książki z np. z dzieciństwa nauczyciela.

M.in. głośno czytali na każdej lekcji: 
pani Małgosia Gonciarz- baśń angielską pt. „Złota tabakierka”, 
ksiądz proboszcz Henryk Homoncik -  ulubione przez siebie baśnie Andersena, 
pani Ewa Majerczak - najciekawsze wg siebie mity greckie oraz „Zwiadowców” J.Flanagana, 
pani Monika Gębala-  lekturę „Ziele na kraterze” M.Wańkowicza,
pani Małgorzata Koterba – „Akademię pana Kleksa” J.Brzechwy
pani Izabela Bąk – „Białą Gorączkę z serii „Dziennik cwaniaczka” J.Kinney`a
pani Marta Wolska – historie biblijne
pani Agnieszka Warzecha - ulubiona książka z dzieciństwa

„Ale dzisiaj było fajnie na lekcji plastyki. Kiedy rysowaliśmy pani nam czytała „Zwiadowców”. Jest tom pierwszy tej książki, bo chciałam wypożyczyć?” – chociażby dla tych słów warto było zorganizować tę akcję.
Autor: Krystyna Walosik
Zdjęcia: Krystyna Walosik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij