Niedzica: Plenerowy Pikinik Górski

Fot. Magdalena Wojtarowicz, Arch. Organizatora 2015.08.24 21:53 / news / czytano 1681 / opinie 0

„Cununa Someşană” zespół z Rumunii wystąpił na Plenerowym Pikniku Górskim w Niedzicy. Były warsztaty, prezentacje multimedialne i spotkanie z Henrykiem Gołębiewskim.

W sobotnie popołudnie w Niedzicy zaprezentował się rumuński zespół regionalny „Cununa Someşană", który przyjechał do Polski na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich odbywający się w Zakopanem. W Niedzicy na koronie zapory wystąpił gościnnie na zaproszenie Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. Podczas pikniku odbyły się dwie prezentacje multimedialne - pierwszą prowadził dr Mircea Cimpeanu z Centrum Ochrony i Promocji Kultury Tradycyjnej w Cluje Napoca, juror zakopiańskiego festiwalu. Mówił on o zwyczajach, obrzędach, folklorze rumuńskim, natomiast drugą prezentację, podróżniczą poprowadziła dziennikarka Jolanta Flach odsłaniając wspomnienia z podroży po Rumunii. 

W ramach imprezy dla dzieci przygotowane zostały warsztaty z lepienia w glinie, które poprowadził Ovidiu Gulesa, twórca ludowy z Rumunii, przed "Herbaciarnią u Sherlocka" przygrywała kapela spiska.

Wieczorem odbyła się projekcja filmu "Wakacje z Duchami" i spotkanie z aktorem Henrykiem Gołębiewskim. Była także prelekcja, którą poprowadziła Zuzanna Mycoń nt. 5 miesięcznej podróży po Ameryce Południowej „Śladami Inków” oraz projekcie filmów „Dokąd", „Chińskie Jam session” oraz „Zakopiańczycy”.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz, Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij