Szczawnica: Na różowym pianinie

Fot. Arch SP2 w Szczawnicy 2022.09.06 22:39 / news / czytano 1257 / opinie 0

Wspaniała muzyka, różowe pianino, przystojny Włoch i piękna słoneczna pogoda - w klimacie niemal wakacyjnym, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy rozpoczęli nowy rok szkolny.

W poniedziałek, w słoneczne południe Szkołę Podstawową nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera odwiedził młody, włoski pianista - Angelo Santirocco ze swoim charakterystycznym różowym pianinem. Jego koncert był niespodzianką dla uczniów z okazji nowego roku szkolnego.

Angelo, na co dzień mieszkający w Rzymie, przyjechał do Polski, aby odbyć trasę koncertową Street Tour po największych miastach naszego kraju. Odwiedził między innymi: Warszawę, Kraków, Wrocław, Łódź i Zakopane.

Pomimo napiętego grafiku przyjął zaproszenie do Szczawnicy, która zajmuje szczególne miejsce w jego sercu, gdyż stąd pochodzi jego mama i tutaj ma rodzinę.

Angelo w przerwach swojego koncertu opowiadał o swojej pasji do muzyki i zachęcał dzieci i młodzież, aby rozwijali zainteresowania i realizowali swoje marzenia.

Na zakończenie koncertu, w imieniu całej szkoły, serdeczne podziękowania za występ przekazała artyście dyrektor szkoły Anna Szczepaniak.
Autor: oprac.red.
Źródło: FB Szkoły
Zdjęcia: Arch SP2 w Szczawnicy
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij