2 marca start uczestników zimowej edycji biegu Gorce Ultra Trail

Fot. 2019.02.22 16:41 / news / czytano 1074 / opinie 0

Za tydzień przyjadą w Gorce uczestnicy 1 Zimowej edycji biegu Gorce Ultra-Trail. Zmagania na zimowej trasie rozpoczną się od morderczego podbiegu o długości 1,6 km. To będzie gorący początek 23 km trasy z Ochotnicy Górnej na Lubań i z metą położoną na wysokości 930 m n.p.m. na Studzionkach.

Edycja zimowej wersji Gorce Ultra-Trail odbędzie się w sobotę, 2 marca 2019 roku w Ochotnicy. Trasę Winter GUT 2019 wyznaczono specjalnie z myślą o tych dwóch elementach -  pięknych widokach i dostatku śniegu. Na początek jednak będzie niezwykła niespodzianka - ekstremalnie stromy podbieg na Studzionki - trasa letniego Verticala na rozgrzewkę - 250 m przewyższenia na odcinku niewiele dłuższym niż kilometr! Dalej zdecydowanie łagodniej, głównym grzbietem na Lubań i powrót prawie tą samą drogą na Studzionki. Żeby śniegu nie zabrakło, prawie cała trasa przebiega na wysokości ponad 1000 m. n.p.m. Żeby nacieszyć oczy – z wielu miejsc będzie widać Tatry na horyzoncie. Oprócz tego oczywiście całą resztę Gorców, Pieniny, Beskid Sądecki i Wyspowy, bo jak wiadomo Lubań już od XIX wieku słynie z najpiękniejszych widoków w całych Beskidach. Metę i bazę zawodów ulokowano na Studzionkach, jednym z najwyżej położonych przysiółków w Polsce, gdzie dostęp zimą jest mocno utrudniony, ale za to cisza i spokój - gwarantowane. Na zakończenie przewidziano ognisko, posiłki regeneracyjne i napoje rozgrzewające. 
Kto podejmie wyzwanie? Tej zimy szczególnie warto! 

Podstawowe informacje
Data: 2 marca 2019 (sobota), start o godz. 10.00
Trasa: 23 km, +864, -622
Start: Ochotnica Górna Meta: Studzionki 
Punkty żywieniowe: 1 (Lubań - jak pogoda pozwoli)
Opłata startowa: 120 zł 
Informacje: https://www.gorceultratrail.pl/podstawowe-informacje/ 
Zapisy: https://zapisy.mktime.pl/gorce-ultra-trail-winter-2019-v2972.pl.html 

Partnerzy
Gospodarz wydarzenia: Gmina Ochotnica Dolna 
Sponsor: GARMIN
Partnerzy: GOPR, OSP Ochotnica Górna, OSP Ochotnica Dolna, Lasy Państwowe, Restauracja OCH.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij