AKTYWNI na MAXA – alternatywne formy na lekcjach wychowania fizycznego

Fot. Adrianna Berszakiewicz 2015.01.05 19:22 / news / czytano 3275 / opinie 0

W ramach projektu „Moje Pasje moje życie” w Zespole Placówek Oświatowych w Maniowach odbyły się pierwsze warsztaty CHEERLEADING.

Duża liczba uczestników pozwoliła na profesjonalne przeprowadzenie warsztatów, integracje grupy jak i także miłą zabawę.

CHEERLEADING (ang. przewodzenie dopingowaniu)  zorganizowane układy składające się z elementów gimnastyki, tańca i akrobacji wykonywane w celu kibicowania zespołom sportowym w czasie meczów ale i  także osobna dyscyplina sportu.
 
Uczennice klas I-III gimnazjum oraz 6 - klasistki naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach poznając historie CHEER, podstawowe składowe układów, oraz samodzielnie tworzyły piramidy, standy do wybranej muzyki. Zajęcia prowadził mgr Mirosław Haczek – nauczyciel wychowania fizycznego, trener tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Czterogodzinne zajęcia  były pierwszymi z serii planowanych spotkań w naszym gimnazjum.
 
Warsztaty CHEER to jedna z form zachęcanie młodzieży do aktywności fizycznej w czasie wolnym. Dziewczęta były mocno zaangażowane w każdą część warsztatów, pokonywały swoje ograniczenia i dążyły do podnoszenia swoich umiejętności gimnastycznych, bowiem sport to nie tylko tężyzna fizyczna ale umiejętność pracy nad samym sobą, kształtowanie swojego charakteru oraz umiejętność dokonywania wyborów.
 
W okresie świątecznym uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli także  w zajęciach z piłki siatkowej. Doskonalili swoje umiejętności siatkarskie jak i też uczyli się nowych elementów z zakresu techniki. W zajęciach wzięło udział średnio 25 uczniów (dziewcząt i chłopców) z naszego gimnazjum ale pojawili się także absolwenci naszej szkoły, którzy zdecydowanie podnieśli poziom naszych spotkań.

Zajęcia odbyły się 22.12.2014 ,29.12.2014 oraz 5.01.2015.
Autor: Adrianna Berszakiewicz
Zdjęcia: Adrianna Berszakiewicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij