Turniej Piłki Siatkowej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2012.01.15 00:00 / news / czytano 3190 / opinie 0

W Gminnej Hali Sportowej w Maniowach rozegrany został turniej amatorskiej piłki siatkowej. Do rywalizacji stanęło osiem drużyn.

W sobotę 14 stycznia 2012 roku w Gminnej Hali Sportowo-Widowiskowej w Maniowach rozegrano I Czorsztyńsku Turniej Amatorskiej Piłki Siatkowej. Zwolenników tej widowiskowej dyscypliny sportu nie powstrzymała, ani ostra zima, ani też trudne warunki panujące w tym dniu na drogach. Na  turniej stawiło się łącznie osiem drużyn: 4 z nich to drużyny reprezentujące Gminę Czorsztyn tj. ekipa MIX Maniowy, Young Boys Kluszkowce, Error- najmłodsza drużyna reprezentująca Gminne Publiczne Gimnazjum w Maniowach oraz „Pieniny” Sromowce Niżne. Oprócz miejscowych teamów na rozgrywkach pojawili się siatkarze drużyny „Pieniny” Krościenko - Szczawnica, „Dunajec” Tylmanowa, „Papa Dance” Tychy oraz „Viktoria” Spiska Stara Ves, która nadała rozgrywkom międzynarodowy charakter. Na turniej nie dojechały niestety 3 drużyny z Nowego Targu, ( PPWSZ, Budowlanka Team , II  L.O w Nowym Targu ) oraz zespół Drink Team ze Szczawnicy – jak tłumaczyli kapitanowie drużyn, inwazja śnieżna uniemożliwiła im przyjazd. Nie zepsuło to jednak dobrej zabawy, a siatkowe teamy ominęło mnóstwo emocji oraz prawdziwej sportowej rywalizacji. Po oficjalnym powitaniu drużyn, mecze rozegrano w dwóch grupach, w systemie „każdy z każdym”, następnie dwie najlepsze drużyny z grupy przechodziły do półfinałów, a potem na najlepszych czekał już tylko finał. Ostatecznie o zwycięstwo walczyły ekipy PAPA DANCE- TYCHY oraz VIKTORIA -SPISKA STARA VES. Obydwie ekipy wyróżniały się podczas całego turnieju i bezlitośnie ogrywały swoich kolejnych przeciwników. Finał w ich wykonaniu był prawdziwą gratką dla siedzących na trybunach. Po dwóch wyrównanych setach oraz tie breaku Papa Dance Tychy  tanecznym krokiem sięgnęli po zwycięstwo (2:1). Na koniec Wójt Gminy Czorsztyn - P. Tadeusz Wach wręczył zwycięskim drużynom puchary i dyplomy oraz podziękował za sportowe widowisko. Turniej zakończył się pamiątkowym zdjęciem oraz zapewnieniem, że już niedługo siatkarze spotkają się na kolejnych rozgrywkach. Na koniec podkreślić należy, że turniej był nie tylko kunsztem dobrych umiejętności, ale również sportowego ducha walki, które wykazały szczególnie najmłodsze drużyny czyli Error oraz Young Boys –przed nimi na pewno  jeszcze nie jedno zwycięstwo!

Wynik rozgrywek: 

I. Papa Dance – Tychy

II. Viktoria – Spiska Stara Ves

III. Pieniny- Krościenko-Szczawnica

IV. Mix Maniowy

V. Dunajec Tylmanowa

VI. Trzy Korony Sromowce Niżne

VII. ex aequoError oraz Young Boys

Organizatorzy turnieju dziękują P. Wojtkowi Kowalczykowi, P. Ewie Wetuli, P. Adriannie Berszakiewicz oraz P. Jakubowi Gabryś za pomoc podczas przegrupowania turnieju oraz wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju. 

Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij