Szczawnica na Targach Turystyki we Wrocławiu - Hala Stulecia

Fot. 2013.04.08 17:37 / news / czytano 3007 / opinie 0

Po raz piąty na Hali Stulecia we Wrocławiu, która w tym roku obchodziła swój setny jubileusz, odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki. 

Współorganizatorem targów był Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska a regionem partnerskim województwo Lubelskie. „Jak podają organizatorzy, w weekend Halę Stulecia odwiedziło ok. 12 tys. osób. Dlatego kolejny udział Szczawnicy w targach to znakomita okazja do promocji naszego Miasta i okolic, ale także do bliższego poznania zasad budowy produktów turystycznych.” – mówi burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Od piątku do niedzieli w strojach regionalnych prezentowały się regiony Polski, Czech, Niemiec, Ukrainy i bardziej egzotycznie Indonezji i Zanzibaru. W bogatym programie przygotowanym przez organizatorów znalazł się szereg ciekawych atrakcji m.in. Festiwal Podróżników, podczas którego znani globtroterzy opowiadali o odległych krainach. Gościem specjalnym eventu, była znana podróżniczka Beata Pawlikowska, podróżnik Wojciech Cejrowski oraz Olga Morawska- – autorka książek podróżniczych, pomysłodawczyni i organizatorka Memoriału im. Piotra Morawskiego „Miej odwagę!”. Targi uświetnili swoja obecnością Adam Chara i Krzysztof Bielatowski- znakomici fotografowie, którzy w ramach warsztatów Akademii Nikona opowiadali o fotografii w podróży oraz sztuce street foto. Oprócz tego odbyły się również warsztaty survivalowe. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, dla których zorganizowano Strefę Małego Podróżnika. Stoiska kusiły potrawami regionalnymi oraz pięknymi wyrobami artystycznymi (np. rękodziełem Małgorzaty Krause z Dzierzgonia). Rozpiętość ofert była ogromna - od wycieczek regionalnych po egzotyczne miejsca w Azji, jak również od jazdy konnej po rejsy jachtem.

„Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, którego Prezesem jest Pan Jan Sienkiewicz, Szczawnica już dwukrotnie mogła przyłączyć się do udziału w targach turystyki. Po raz pierwszy w Katowicach w dniach 22-24 marca br., podczas, których swoje oferty na powierzchni ponad 5500m2 zaprezentowało blisko 200 wystawców, a ostatnio we Wrocławiu. To nie koniec, w następnym tygodniu 19-20 kwietnia br. w Szczawnicy wraz z flisakami, zawita na Tagrach w Warszawie. PSFP od lat odwiedza targi nie tylko w Polsce ale również za granicami kraju. Myślę, że w przyszłości wspólnie uda nam się odwiedzić targi zagraniczne.”- dodaje włodarz miasta.

Autor: Małgorzata Cebula
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij