Szczawnickie mosty na Grajcarku mają swoje nazwy

Fot. 2019.09.10 16:03 / news / czytano 405 / opinie 0

Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Szczawnicy z 27 czerwca br. nadającą mostom na Grajcarku nazwy w ostatnich dniach pojawiły się tablice z oznaczeniami poszczególnych obiektów.

Z inicjatywą w ubiegłym roku o nadanie nazw mostom wystąpił szczawnicki oddział PTTK. Dla każdego z mostów zaproponowano kilka nazw, które w formie ankiety zostały zaprezentowane na stronie internetowej miasta i gminy oraz w formie papierowej w różnych miejscach na terenie Szczawnicy. Z ankiet wynika, iż najwięcej głosów otrzymały nazwy: „Most Michała Słowika – Dzwona" – 61,54 %, „Most zakochanych" – 35,48 %, „Most zbójników" – 39,47 % a także „Most Flisaków" – 53,85 % .

Idąc ścieżką pieszo – rowerową od stacji kolei linowych w kierunku ujścia Grajcarka do Dunajca zetkniemy się pierwszym „Mostem Zakochanych", następnie „Most Michała Słowika – Dzwona", trzeci most nosi nazwę „Zbójników", a ostatni największy to „Most Flisaków".
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij