Czas na uczciwe zmiany - Stanisław Gabryś kandydat na wójta Gminy Krościenko n.D (art.sponsorowany)

Fot. 2024.04.04 16:40 / news / czytano 640 / opinie 0

Przez ostatnie pięć lat broniłem interesów mieszkańców całej Gminy na stanowisku Przewodniczącego Rady Gminy. Zawsze przyświecał mi cel racjonalnego, przejrzystego i uczciwego zarządzania. Państwa głosy, już w najbliższą niedzielę, zadecydują, czy będę mógł ten cel realizować jako Wasz wójt.

Szanowni Mieszkańcy,

Staram się o Wasze poparcie w wyborach na stanowisko Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem, ponieważ chcę podjąć się odpowiedzialności za rozwój naszej miejscowości, za inwestycje rozpoczęte i planowane w najbliższym czasie. W trakcie swojej 5-letniej kadencji Przewodniczącego Rady Gminy odbyłem z mieszkańcami setki rozmów, które stały się dla mnie źródłem bezcennej wiedzy o Waszych problemach i oczekiwaniach. Zdecydowałem się prosić Was o głosy, ponieważ widzę możliwości dynamiczniejszego rozwoju dla całej gminy i poprawy jakości oraz komfortu życia wszystkich jej mieszkańców. Chcę walczyć o to, by moje i Wasze dzieci nie wyjeżdżały, lecz po okresie edukacji pracowały i otwierały własne biznesy w Naszej Gminie.

Mam 52 lata, tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam i tutaj pełnię funkcje społeczne. Mój ojciec krościenczanin, prowadził zakład kominiarski, był zaangażowanym społecznikiem pełniąc przez wiele lat funkcję sołtysa sołectwa Kąty – Niwki oraz Prezesa OSP w Kątach, mama rodem z Grywałdu prowadziła gospodarstwo, wychowywała mnie i rodzeństwo. To rodzice nauczyli mnie uczciwości, szacunku do drugiego człowieka, zaangażowania w sprawy społeczne i zaszczepili we mnie zamiłowanie do naszej góralskiej tradycji i przyrody. 

Jestem żonaty i mam dwie córki. Żona z wykształcenia jest nauczycielem przedmiotów ścisłych. Od ponad 20 lat związana jest zawodowo z jedną ze szkół w Szczawnicy, dlatego też problemy edukacji są mi bardzo bliskie. Starsza córka studiuje Finanse i rachunkowość, prowadzona przeze mnie i żonę działalność gospodarcza jest dla niej praktyczną lekcją prowadzenia biznesu w Naszej Gminie. Młodsza córka uczy się w liceum w Nowym Targu. Obie wiążą swoją przyszłość z Naszym regionem.

Studia wyższe ukończyłem na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Po ich zakończeniu podjąłem pracę w strukturach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, pracując między innymi na stanowisku komendanta placówki Straży Granicznej. Za zaangażowanie w pracy byłem wielokrotnie odznaczany resortowymi i państwowymi odznaczeniami, między innymi brązowym Krzyżem Zasługi dla Rzeczpospolitej Polskiej. W swojej pracy zawodowej zawsze stawiałem na uczciwą współpracę, dialog i racjonalne zarządzanie. U ludzi zawsze szukam mocnych stron, a kontakt z nimi pozytywnie mnie napędza i dodaje energii. Gdy zdecydowałem się odejść na emeryturę postanowiłem spróbować swoich sił w innych dziedzinach. Przez wiele lat pełniłem funkcję dyrektora działu handlowego w firmie zajmującej się produkcją i dystrybucją urządzeń klimatyzacyjnych, w tym pomp ciepła. Zdobyłem tam m.in. wiedzę na temat pozyskiwania środków unijnych, grantów dla biznesu prywatnego. Moim hobby jest motoryzacja, turystyka.

Dzisiaj aktywnie działam w Związku Ochotniczych Straży Pożarnych miedzy innymi pełniąc funkcję Prezesa OSP w Krościenku nad Dunajcem - Kątach oraz Wiceprezesa Zarządu Gminnego OSP w Krościenku nad Dunajcem. W ostatnich latach, między innymi dzięki moim staraniom, OSP Krościenko nad Dunajcem – Tylka oraz OSP w Krościenku nad Dunajcem - Kąty zostały wyposażone w nieodpłatnie przekazane średnie samochody ratowniczo – gaśnicze o wartości kilkuset tysięcy złotych, które znacząco poprawiły bezpieczeństwo mieszkańcom Naszej Gminy. Byłem również współorganizatorem obozów dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy oraz wielu innych podejmowanych przedsięwzięć społecznych. Sprawy lokalnej społeczności są mi bardzo bliskie. Wspólnie tworzymy swoją małą ojczyznę, skupioną wokół naszej jednostki OSP.

Kiedy się z Wami spotykam pytacie jaki mam plan na najbliższe lata? Program wyborczy KWW Wspólnie Dla Gminy oparty jest na czterech filarach rozwoju gminy. 
1. Gospodarka komunalna i urządzenia komunalne dla mieszkańców,
2. Wzrost zamożności i komfortu życia mieszkańców poprzez kreowanie atrakcyjności gminy,
3. Tworzenie relacji społecznych i kulturowych wśród mieszkańców,
4. Zdrowie i bezpieczeństwo.

Wszystkie pomysły były konsultowane ze specjalistami oraz z Wami mieszkańcami. Kandydaci na radnych, którzy startują wraz ze mną z mojego komitetu, to osoby doświadczone i odpowiedzialne. Osoby te nie znalazły się tylko po to, aby „stworzyć listę”. Reprezentują różne zawody, są to ludzie młodzi, jak i z doświadczeniem życiowym, zawodowym, pasją, kobiety i mężczyźni. Wszyscy mamy jednak jeden cel – rozwój gminy, utworzenie z naszej gminy miejsca atrakcyjnego dla Was mieszkańców, turystów i inwestorów. 

Trzeba wspierać małych przedsiębiorców oraz otwieranie nowych działalności gospodarczych, o czym gmina całkowicie zapomniała w ostatnich latach. Dysponujemy szeregiem walorów o charakterze przyrodniczym, jako gmina mamy ogromny potencjał rozwojowy, który jest niewykorzystywany. Dotychczasowa polityka rozwoju jest prowadzona chaotycznie, brakuje nam inwestycji w atrakcje turystyczne o charakterze wielosezonowym, pozwalających wydłużyć sezon turystyczny w naszej gminie. Przykładem może być połączenie budowanego kąpieliska na polu namiotowym z gminnym lodowiskiem, co znacząco poprawiłoby wykorzystanie tego obiektu. 

Mamy w gminie w tej chwili kilka planowanych inwestycji, które mogłyby stanowić atrakcję turystyczną i wyróżnik dla naszej gminy, ale potrzebne jest nam mądre gospodarowanie przestrzenią i środkami finansowymi. Przykładowo planowana inwestycja kolei gondolowej, jej lokalizacja nie może negatywnie oddziaływać na nasze środowisko, niszczyć widoków krajobrazowych miejscowości i przede wszystkim w najmniejszym stopniu negatywnie oddziaływać na mieszkańców i ich własność.

Stawiam na rozwój turystyki, widzę gminę nowoczesną, ekologiczną, czystą, przyjemną do życia i wypoczynku przez cały rok. Powinna stać się ona turystyczną perłą Pienin z aktywnym udziałem mieszkańców. Priorytetami są też: aktywizacja ruchu turystycznego naszego rejonu Beskidu Sądeckiego i Gorc, budowa nowych tras rekreacyjnych, zagospodarowanie rzeki Dunajec szczególnie na odcinku „trzech mostów”, poprawa promocji naszej gminy i jej atrakcji turystycznych.

Przyświeca mi zasada, że wójt ma być dla mieszkańców, otwarty na dialog, mądrze i uczciwie kierować gminą, rzetelnie pilnować jej budżetu i nie marnotrawić Waszych pieniędzy. Jeśli takie wartości są bliskie Waszemu sercu, zagłosujcie na mnie i moich radnych w wyborach już w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia.
 
Pozdrawiam serdecznie
Stanisław Gabryś
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij